Selský nábytek

Přírodní dřevo je nejstarší a nejpřirozenější surovinou pro výrobu selského nábytku. Dřevo je příjemné, jak na pohled, tak na dotek.. Díky němu je zajištěna masivní a pevná konstrukce s dlouhou životností. Selský nábytek vyrobený ze dřeva, může být protikladem současného způsobu bydlení.

Pomineme-li obchody se starožitnostmi, najít nábytek, který by se opravdu hodil do tradičního interiéru chalupy nebo statku může být náročné. Naši předkové vycházeli z kvality materiálu, na kterém se nešetřilo, protože od nábytku očekávali, že vydrží po několik generací. A právem.

Design a dekorativní prvky byly zpravidla jednoduché, o to však důmyslnější. Takový nábytek pak nechá vyniknout povrchové úpravě, která v minulosti vždy znamenala přírodní materiály a ruční práci. A tato kvalita je pro nás výzvou k tomu, abychom vyrobili kousky, které dobře doplní Vaši dosavadní sbírku a budou v historickém interéru vypadat přirozeně.

Na druhou stranu ale můžeme využít možnosti postavit Vám na míru nábytek podle Vašich současných potřeb a s využitím moderních technologií, zejména s ohledem na ochranu před napadením houbami nebo hmyzem. Propojíme tak estetické cítění našich předků se současnými znalostmi.


Pro Vaši inspiraci

Nábytek a doplňky v těchto designech umíme bez problémů replikovat. Inspirujte se. Pokud máte vlastní návrh nebo obrázek z katalogu nebo časopisu, rádi zkusíme vyhovět Vašim konkrétním představám.